Рандъл отбелязва 31 точки, Брънсън има 30 в замяна, за да помогне на Никс да победят Рокетс със 109-94
AP News | 2024-01-18 | 05:16:19

НЮ ЙОРК (AP) — Джулиъс Рандъл отбеляза 31 точки, Джейлън Брънсън добави 30 при завръщането си от двубой отсъствие и Ню Йорк Никс победиха Хюстън Рокетс със 109-94 в сряда вечерта.

Брунсън пропусна два мача заради натъртване на левия прасец, а Рандъл се затрудни без своя пойнтгард при загубата от Орландо в понеделник, като вкара 5 за 18 за 15 точки. Но атаката отново протичаше добре през второто полувреме в сряда, когато Никс се оттеглиха, след като водеха с две на полувремето.

ОГ Ануноби имаше 15 точки за Никс, които с победата на треньора Том Тибодо 66-и рожден ден достигна половината от графика си в 24-17. Джош Харт завърши с 10 точки и 13 борби.

Фред ВанВлийт имаше 24 точки и 12 асистенции за Рокетс. Те стигнаха с 1-5 при пътуване от шест игри. Единствената победа дойде срещу най-лошия в НБА Детройт и беше последвана от загуби в Бостън, Филаделфия и Ню Йорк.

Алперен Сенгун добави 18 точки и 10 борби в осмата поредна загуба на Хюстън от Ню Йорк.

VanVleet, който имаше едноцифрен резултат в предишните два мача, отбеляза пет поредни точки, за да намали преднината на Ню Йорк до 54-53 в началото на третата четвърт. След това Ануноби направи последователни тройки и Никс надиграха Раптърс с 20-9 през следващите 7 1/2 минути, за да открият преднина от 74-62.

Ню Йорк в крайна сметка го взриви, когато Брънсън вкара, Ануноби бе преобразуван в игра за три точки след хубава подаване от Рандъл и Харт, може би пауза при удар 7-0, който даде на Никс 98-81 с оставащо време 4:48.

Никс ​​са 1-1 в домакинство от четири мача тази седмица. Те са домакини на Вашингтон в четвъртък преди гостуване в събота от Раптърс, първото между отборите след обмена им миналия месец, който доведе Ануноби в Ню Йорк и изпрати Ар Джей Барет и Имануел Куикли в Торонто.

Въпреки че Никс са 7-2 с Ануноби, размяната ги остави уязвими към спадове при отбелязването на голове, когато и Брънсън, и Рандъл нямат добри нощи. Когато и двамата играят добре като в сряда, има повече от достатъчно атака за отбор, който се е подобрил в защита след сделката.

Никс ​​водеха с 48-46 на полувремето. Брънсън вкара 20 точки през второто полувреме, а Рандъл имаше 17.

Рокетс: Домакин на Юта в събота вечер.

Никс: Домакин на Вашингтон в четвъртък нощ.